بلیط هواپیما چارتر (رپورتاژ)

بلیط هواپیما چارتر چیست؟

بلیط هواپیما چارتر | اگر بلیط شما امکان کنسل شدن ندارد یعنی بلیط هواپیما چارتر خریده‌اید. برخی از شرکت‌های هواپیمایی و آژانس‌های مسافرتی همه بلیت‌های یک پرواز را به صورت عمده خریداری می‌کنند و به مسافران می‌فروشند. به اینگونه بلیت‌ها، بلیط هواپیما چارتر می‌گویند و ارزان‌تر از بلیت‌های سیستمی هستند. بلیت‌های چارتری و بلیت‌های سیستمی تنها تفاوتی که دارند این است که بلیط هواپیما چارتر قابل کنسل کردن نیست و اگر هم بخواهد کنسل شود، هزینه‌ی بالایی دارد و مبلغ زیادی نمی‌ماند که به مسافر استرداد شود. در مابقی موارد مثل بار، کلاس و غیره این دو بلیط تفاوتی با هم ندارند.

 

بلیط هواپیما چارتر

 

کی بلیط هواپیما چارتر بخریم؟

زمانی که در مورد تاریخ و مقصد سفرتان تردیدی ندارید و مطمئن هستید که برنامه‌تان کنسل نمی‌شود، بلیط هواپیما چارتر بهترین گزینه است. به عنوان مثال اگر فردا جلسه کاری مهمی برایتان پیش آمده است و یا با اعضای خانواده به توافق رسیده‌اید که در تاریخ خاصی به مقصد مشخصی سفر کنید به بلیط چارتر فکر کنید. البته اگر برنامه سفرتان کنسل هم شود، شما متوجه ضرر زیادی نشده‌اید.

 

بلیط هواپیما چارتر

 

زمان خرید بلیط هواپیما چارتر

بسته به شلوغی مقصد سفر یا تاریخ سفر، قیمت بلیط هواپیما چارتر متفاوت است. چون بلیت‌های چارتر را شرکت چارتر کننده به صورت عمده خریداری کرده است، معمولا از بلیت‌های سیستمی ارزان‌تر است. بیشتر مواقع در تاریخ‌های خلوت برای مسیرهای خلوت می‌توانید یکی دو روز قبل از سفر یا در روز سفر، بلیط هواپیما چارتر پیدا کنید. معمولا در روز‌های شلوغ بلیط هواپیما چارتر کمتر پیدا می‌شود.

 

بلیط هواپیما چارتر

 

از کجا بلیط هواپیما چارتر تهیه کنیم؟

گاهی بعد از خرید بلیط هواپیما چارتر در فرودگاه، متوجه می‌شویم که نام ما در لیست مسافران وجود ندارد و شرکت چارتر کننده هم مسئولیت آن را به عهده نمی‌گیرد. به همین دلیل حتما سایت‌های معتبر فروش بلیط هواپیما چارتر را پیدا کنید و از وب سایت‌های معتبر اقدام به خرید بلیط نمایید. برخی از آژانس‌های هواپیمایی بلیط هواپیما چارتر را با ضمانت اعتبار می‌فروشند یعنی قیمت بلیط همان قیمت بلیط هواپیما چارتر است و تضمین شده نیز هست و اگر در فرودگاه مشکلی به وجود آید، بدون دریافت هیچ هزینه‌ای، بلیط جدید صادر می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *