آموزش تغییر پیشوند جداول وردپرس

آموزش تغییر پیشوند جداول وردپرس |  تمامی اطلاعات اصلی سایت وردپرس مثل پسوردها، نام کاربری، اطلاعات نوشته‌ها و تنظیمات پایگاه داده وردپرس ذخیره می شود. بنابراین ما باید همیشه از این اطلاعات نگهدای و محافظت کنیم.

 

آموزش تغییر پیشوند جداول وردپرس

 

آموزش تغییر پیشوند جداول وردپرس

اولین روشی که هکرها در جهت هک یک سایت وردپرسی از آن استفاده می کنند از طریق دیتابیس سایت است. هکرها همیشه با استفاده از SQL Injection در دیتابیس به دنبال نفوذ، هک و تغییر اطلاعات سایت شما هستند. بنابراین باید چاره ای بیندیشیم تا از حملات به دیتابیس جلوگیری کنیم.

 

تغییر پیشوند جداول وردپرس

به صورت پیشفرض پیشوند جداول در وردپرس عبارت _wp است. این پیشوند‌ها قبل از نام جداول دیتابیس سایت وردپرسی شما قرار دارند. با تغییر آنها می توانید از حملات هکرها و نفوذ آنه ابه سایت خود جلوگیری کنید.

 

آموزش تغییر پیشوند جداول دیتابیس وردپرس

قبل از هر اقدامی باید از دیتابیس خود بک آپ تهیه کنید. با استفاده از این بک آپ در صورت بروز مشکل می توانید  آن را برطرف کنید. از طریق phpmyadmin وردپرس می توانید از پایگاه داده سایت خود بک آپ تهیه کنید.

 

ویرایش پیشوند جداول در فایل wp-config.php

پس از اینکه از دیتابیس سایت خود بک آپ تهیه کردید فایل wp-config.php را که در پوشه روت هاست شما یا همان public_html قرار دارد را باز کنید. برای این کار پس از ورود به public_html بر روی فایل wp-config.php راست کلیک کرده و گزینه Edit را انتخاب کنید. در صفحه ویرایش فایل wp-config.php عبارت زیر را جستجو کنید

 

 

اکنون به جای عبارت wp_ پیشوند دلخواه خود را ( مانند : mihanscript_ ) قرار دهید و سپس فایل را ذخیره کنید.

 

نکته: فقط می‌توانید از عدد، عبارت و _ در پیشوند استفاده کنید. عباراتی مثل $ یا % مجاز نمی باشد.

 

تغییر پیشوند جداول دیتابیس از طریق PHPMyAdmin

در مرحله بعد در صفحه اصلی هاست خود بر  روی PHPMyAdmin کلیک کنید تا وارد مدیریت دیتابیس سایت خود شوید.

 

آموزش تغییر پیشوند جداول وردپرس

 

بعد از ورود به بخش مدیریت دیتابیس‌ ها از سایدبار سمت چپ بر روی نام دیتابیس خود کلیک کنید. سپس برای تغییر نام پیشوند جداول در دیتابیس وردپرس روی تب SQL کلیک کنید.

 

آموزش تغییر پیشوند جداول وردپرس

 

اکنون عبارت زیر را در بخش SQL وارد کنید.

 

 

به این روش نام جداول دیتابیس شما از wp_ به mihanscript_ تغییر می کند. دقت کنید در اینجا عبارت mihanscript_ باید همان عبارتی باشد که در wp-config.php وارد کردید. پس از افزودن کدها روی دکمه Go کلیک کرده و چند لحظه منتظر باشید تا تغییرات ذخیره شوند.

 

تغییر جدول wp-options  در دیتابیس

پس از انجام مراحل فوق باید ردیف های جدول wp_options را نیز تغییر دهیم. برای تغییر این پیشوند‌ها، مانند مرحله قبل دستور زیر را در SQL اجرا کنید.

 

 

ویرایش جدول UserMeta در دیتابیس

برای تغییر جدول usermeta را در SQl اجرا می کنیم.

 

 

دقت کنید در آموزش تغییر پیشوند جداول وردپرس از پیشوند mihanscript_ استفاده شد. اگر شما پیشوند دیگری را استفاده کردید، حتما باید در همه دستورات SQL از پیشوند خودتان به جای mihanscript_ استفاده کنید.

 

امیدواریم آموزش تغییر پیشوند جداول وردپرس مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *