کرکره برقی ، دوربین مدار بسته ، قیمت کرکره برقی و دوربین مداربسته [رپرتاژ آگهی]

کرکره برقی ، دوربین مدار بسته

 

 

کرکره برقی ، دوربین مدار بسته و…

متاسفانه این روزها با توجه به افزایش چشمگیر قیمت ارز و با توجه به اینکه بسیاری از افراد اقدام به نگهداری دلار بع عنوان سرمایه درون منازل خود می نمایند . آمار سرقت منازل و آپارتمان ها بشدت افزایش یافته است. لذا استفاده از دوربین مدار بسته و نصب کرکره برقی ضد سرقت همچنین دزدگیر و سایر سیستم های حفاظتی به افراد توصیه می شود.

در ادامه قصد داریم راه حل های ساده و آسان جهت بالا بردن امنیت منازل با نصب این سیستم ها ارائه دهیم.

 

کرکره برقی ضد سرقت

توصیه می شود ورود به آپارتمان تا جایی که امکان دارد برای دزدها دشوارتر شود. لذا بهتر است حتما بر روی درب ورودی واحد و همچنین بر روی پنجرها و بالکن ها کرکره برقی ضد سرقت نصب شود تا امکان ورود به داخل ساختمان بسیار دشوار ، زمانبر و پر سر و صدا شود.

 

 

انواع پرمصرف کرکره برقی

 • کرکره برقی درب سوله
 • کرکره برقی درب پارکینگ
 • کرکره برقی درب ضد سرقت
 • کرکره برقی پنجره
 • کرکره برقی بالکن
 • کرکره برقی مغازه

تمامی کرکره های برقی فوق از دو جز اصلی یعنی تیغه و موتور کرکره ساخته شده اند که در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت.

 

موتور کرکره برقی

موتور کرکره برقی انواع مختلفی دارد ولی دو نوع پر مصرف آن عبارتند از:

 • موتور ساید کرکره برقی
 • موتور تیوبلار کرکره برقی

 

موتور ساید کرکره برقی

موتور ساید کرکره برقی خارج از رول کرکره و در کنار آن نصب می شود. دلیل نامگذاری آن به عنوان موتور ساید ( جانبی ) نصب این نوع موتور در کنار کرکره برقی می باشد. از مزیت های این نوع موتور قدرت بالا جهت جابجا نمودن کرکره های بزرگ و سنگین است.

همچنین موتور ساید کرکره به این دلیل اینکه خارج از رول کرکره نصب می شود ، سریع خنک می شود و جهت درب هایی که میزان تردد آنها بالاتر است مناسب می باشد.

 

موتور تیوبلار کرکره برقی

این نوع موتور در داخل رول و شفت کرکره برقی قرار می گیرد. بدلیل شکل استوانه ای به موتور تیوبلار معروف است. این موتور ها برای درب های سبک تر و البته با ترد کمتر مناسب هستند و قیمت کرکره برقی ای که از این نوع موتور استفاده می کند اندکی از قیمت کرکره برقی دارای موتور ساید ارزانتر است.

 

تیغه کرکره برقی

تیغه کرکره برقی نیز مانند موتور آن انواع مختلفی دارد. پر مصرف ترین انواع تیغه عبارتند از:

 • تیغه آلومینیوم کرکره برقی
 • تیغه پلی کربنات کرکره برقی

 

 

تیغه آلومینیوم کرکره برقی

تیغه آلومینیوم پر مصرف ترین نوع تیغه کرکره می باشد و در سایز ها و شکل های مختلف جهت نصب بر روی دربهای گوناگون از پنجره های بسیار کوچک گرفته تا دربهای بزرگ سوله ای تولید می شوند.

خرابی کرکره برقی آلومینیوم بسیار کم است. امنیت و بازدارندگی و ضد سرقت بودن آن در درجه بسیار بالایی قرار دارد. رنگ نیغه های کرکره آلومینیوم بصورت رنگ پودری کوره ای می باشد و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

 

تیغه کرکره پلی کربنات

به این نوع تی نوع تیغه ، تیغه کرکره شیشه ای نیز می گویند. ولی در واقع جنس آن شیشه ای نیست و از مواد بسیار مستحکم پلی کربنات ساخته می شود. مزیت این نوع تیغه ها ورود نور به داخل ساختمان است. حتی زمانی که کرکره برقی بسته است ، باز هم نور به داخل ساختمان نفوذ می کند و از داخل فضای بیرونی قابل رویت است.

 

نصب دزدگیر آپارتمان

توصیه می شود بر روی درب ورودی آپارتمان ، بر روی پنجره ها و دیگر فضاهای داخل واحد مسکونی دزدگیر نصب شود تا اگر سارقین بتوانند از سد های حفاظتی شما مانند کرکره برقی ، درب ضد سرقت ، حفاظ آکاردئونی و غیر عبور شوند ، توسط دزدگیر تشخیل داده شوند.

دزدگیر با تشخیص ورود افراد غیر مجاز شروع به آژیر کشیدن و ایجاد سرو صدا در محل میکند و معمولاً سارقین فرار می کنند. همچنین سیستم آلارم دزدگیر با برقرای تماس تلفی با شما ، ورود سارقین به منزل را به اطلاع شما می رساند و شما می توانید اقدامات متضی را انجام دهید.

 

نصب دوربین مدار بسته

توصیه می شود بهمراه  دزدگیر ، دوربین مدار بسته نیز نصب شود تا اگر دزدگیر شروع به آژیر کشیدن نمود از طریق گوشی هوشمند خود تصویر منزل خود را روئت نمایید و اقدامات مناسب را انجام دهید.

اگر شما در لحظه بروز دزدی شروع به تماشای تصویر منزل خود از طریق دوربین مدار بسته نمایید می توانید از طریق نرم افزار نصب شده بر روی گوشی نیز تصاویر منزل خود را ضبط نمایید تا اگر دزدها در پایان کار هارد دوربین مدار بسته شما را با خود ربودند ، یک نسخه از تصویر چهره آنها را بر روی گوشی خود داشته باشید و بتوانید در مراجع انتظامی و قضایی از آن استفاده نمایید.

 

انواع دوربین مدار بسته

 • دوربین مدار بسته AHD
 • دوربین مدار بسته IP
 • دوربین مدار بسته وایرلس

 

 

دوربین مدار بسته AHD

دوربین مدار بسته ای اچ دی ، پر فروش ترین نوع دوربین می باشد. این نوع دوربین های مدار بسته جهت مصارف خانگی و صنعتی در ابعاد متوسط مورد استفاده قرار م گیرند.

در گذشته کیفیت دوربین های مدار بسته آنالوگ در سطح پایینی قرار داشت و افرادی که نیاز به دوربین مدار بسته با کیفیت بودند ناگزیر باید از سیستم IP استفاده می کردند که بسیار گران قیمت تر بود. ولی امروزه این دوربین ها از نظر کیفیت تصاویر بسیار پیشرفت کرده اند و بخش عمده فروش بازار را به خود اختصاص داده اند.

دوربین های مدار بسته AHD هم بصورت کانفیگ مجزا و سلیقه ای و هم بصورت پکیج های کامل و آماده در بازار به فروش می رسند.

 

دوربین مدار بسته IP

دوربین های مدار بسته تحت شبکه IP ، از بستر کابل شبکه تصاویر را انتقال می دهند. اگر چند دوربین در فاصله خیلی زیاد از دستگاه ضبط NVR داشته باشیم می توانیم با استفاده از یک سوئیچ شبکه ، دیتای مورد نظر را روی یک کابل بیاندازیم و فقط با یک کابل تصاویر را انتقال دهیم.

در گذشته افرادی که به دنبال کیفیت بالای دوربین بودند به سمت استفاده از این دوربین ها می رفتند. ولی امروزه با بالاتر رفتن کیفیت دوربین های آنالوگ دیگر کیفیت در این دوربین ها حرف اول را نمی زند و بیشتر افرادی که قصد انتقال تصویر از جاهای دور را دارند از این نوع دوربین استفاده می کنند.

همچنین قابلیت اتصال مستقیم این دوربین ها به کامپیوتر باعث شده تا بسیاری از پروژه ای آمارگیری که توسط دوربین های مدار بسته انجام می شود توسط این دوربین ها انجام شود. بعنوان مثال دوربین های پلاک خوان راهنمایی رانندگی ، پارکینگ های هوشمند ، دوربین های شناسایی چهره و کنتر تردد معمولاً از این نوع دوربین می باشند.

 

دوربین های مدار بسته وایرلس

نصب آسان مهمترین مزیت دوربین های مدار بسته وایرلس می باشد. دوربین های وایرلس در واقع دوربین های تحت شبکه IP هستند که بجای استفاده از شبکه های کابلی ، از شبکه بی سیم WIFI استفاده می کنند. این دوربین ها با رویکرد فروش دوربین مدار بسته بدون نیاز به نصاب تولید و روانه بازار شده اند.

قیمت دوربین مدار بسته وایرلس ، از برندهای معتبر بالا است و معمولاً دوربین های وایرلسی که در بازار کشورمان ارائه می شوند دوربین های چینی می باشند.

بعضی از این سیستم ها این مزیت را دارند، که علاوه بر استفاده استفاده از wifi  از سیستم کابل شبکه نیز استفاده نمایند. مثلاً تصور کنید یک پکیج ۴ دوربینه خریداری نموده اید که سه دوربین آن آنتن دهی خوبی دارند ولی یکی از دوربین ها در فاصلی خیلی دوربیاز NVR نصب شده و امواج وای فای آن به دستگاه مرکزی نمی رسد. می توانیم این تک دوربین را از طریق کابل شبکه متصل نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *